Sukcesy w Wolicy k. Kalisza

WolicaBardzo dobrze rozpoczęli halowy sezon jeźdźcy Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Drzonkowie, którzy w dniach 15-17 lutego startowali na pierwszych Halowych Zawodach Ogólnopolskich Pony w Wolicy k/Kalisza.

W finale grupy D pony – w najważniejszym konkursie zawodów Grand Prix (115/120 cm)- I miejsce zdobył Piotr Kaliszuk na Bolero z ZKJ Przylep, który w obydwu nawrotach przejechał bezbłędnie, a w drugim nawrocie uzyskał dodatkowo najlepszy czas. Zawodnik ten także w pozostałych startach zawodów nie popełnił żadnego błędu – wygrał piątkowe konkursy 110 cm i 120 cm z oceną stylu oraz sobotni konkurs 110 cm dwufazowy.

W finale grupie C pony (100/100cm) II m. zdobyła Małgorzata Kowala na Domingo z ZKS Drzonków, która w obydwu nawrotach przejechała bezbłędnie przegrywając jedynie ze zwycięzcą czasem drugiego nawrotu. Zawodniczka ta również wygrała na tym koniu 2 piątkowe konkursy 90 cm i 100 cm z oceną stylu oraz sobotni konkurs 100 cm dwufazowy.

Te same wyniki w Grand Prix ci sami zawodnicy na tych samych koniach uzyskali na rozpoczęcie sezonu jeździeckiego 2007 (16-18 luty, też Wolica k/Kalisza), przy czym dla Piotrka był to czwarty start w Wolicy w ciągu ostatnich 3 lat i czwarte zwycięstwo w Grand Prix