Projekt pn. „Szkolenie jeździeckie dzieci i młodzieży”

W ramach programu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej, w środowisku akademickim, wiejskim oraz osób niepełnosprawnych współfinansowanego przez Województwo Lubuskie reprezentowane  przez  zarząd 
z  siedzibą  w  Zielonej  Górze,  ul. Podgórna 7, Zielonogórski Klub Jeździecki realizował projekt pn. „Szkolenie jeździeckie dzieci i młodzieży-Zielona Góra-Zielona Góra-Przylep, Jaroszówka, Kaczenice, Milsk, Olsza, Strzegom”. 

Celem zadania było stworzenie możliwości intensywnego rozwijania umiejętności młodych i utalentowanych jeźdźców oraz wyłonienie tych najzdolniejszych w celu przygotowywania ich do zawodów jeździeckich. Udział w szkoleniu wzięło 4 zawodników ZKJ. Jedna zawodniczka startująca w konkurencji wkkw oraz 3 zawodników startujących w skokach przez przeszkody. 2 zawodników: Piotr Kaliszuk i Milena Jarowicz,  to doświadczeni jeźdźcy Klubu, którzy mieli za zadanie wprowadzić do rywalizacji sportowej młode konie. Startowali oni w konkursach, które były dostosowane do umiejętności młodych koni. Pozostała 2: Zuzanna Machowicz i Małgorzata Mikołajczyk to młode zawodniczki, które rozpoczynają starty w zawodach. Podczas intensywnych treningów, które odbywały się 7 dni w tygodniu po 2 godziny i trwały przez okres od 15.04.2016 do 15.08.2016r, zawodnicy mogli przygotowywać siebie i swoje konie do zawodów w których wzięli udział jak również do tych zawodów, które są jeszcze przed nimi. 
Poniżej krótkie sprawozdanie ze starów naszych zawodników:
1. Podczas zawodów WKKW w Jaroszówce w terminie 16-17.04.2016 wystartowała Milena Jarowicz na 2 koniach. Zawodniczka na młodym koniu In Persona zajęła 3 miejsce w klasie L.
2. W zawodach w skokach przez przeszkody rozgrywanych w terminie 27-29.05.2016 w Olszy, wystartował Piotr Kaliszuk zajmując na młodym koniu Chacco Dor 17 miejsce w konkursie 2-fazowym (wysokość przeszkód 110 cm). W tych samych zawodach na innym koniu Con Juan w konkursie Grand Prix 2-fazowym (wysokość przeszkód 140 cm) zajął 2 miejsce.
3. 04.06.2016r w Milsku odbyły się regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Udział w nich wzięły 3 zawodniczki: Milena Jarowicz, Zuzanna Machowicz i Małgorzata Mikołajczyk. Niestety Zuzanna na koniu Bols miała eliminację (koń odmówił posłuszeństwa) a 2 pozostałe zawodniczki ukończyły zawody na odległych miejscach w związku z czym nie wystąpiły na listach rankingowych
4. Tydzień późnij 12.06.2016r odbyły się drugie regionalne zawody w Kaczenicach, w których udział wzięło ponad 200 koni. W zawodach tych wystartowały 3 nasze zawodniczki, jednak bez sukcesów w postaci miejsc punktowanych.
5. 5 miejsce zajęła Milena Jarowicz na koniu Lobo podczas zawodów WKKW rozgrywanych w Strzegomiu w terminie 24-26.06.2016r. 
Podsumowując, dzięki dofinansowaniu realizacji projektu mającego na celu intensywne szkolenie jeździeckie, nasi doświadczeni zawodnicy dobrze zaprezentowali swoje młode konie na zawodach ogólnokrajowych natomiast młode zawodniczki mogły przecierać szlaki podczas startów w zawodach regionalnych.
Bez tytułu

Zapisz