Wyniki MPMJ – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w dyscyplinach jeździeckich organizowane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białym Borze.

W skokach przez przeszkody w konkurencji pony złoty medal zdobyty przed rokiem w Walewicach obronił Piotr Kaliszuk na Bolero. Zawodnik ZKJ Przylep-OSSM Drzonków w czterech przejazdach ocenianych na styl zajął raz drugie i trzy razy pierwsze miejsce i z dużą przewagą wygrał całe zawody, poprawiając o jedną trzecią noty sędziowskie w stosunku do zeszłego roku (łącznie 7,5 pkt. karnych).

Z kolei zawodniczka ZKS-OSSM Drzonków Małgorzata Kowala na Domingo wygrała mistrzostwa w konkurencji wkkw pony. Po ujeżdżeniu zajmowała 3 miejsce, po próbie terenowej awansowała na pierwsze, którego dzięki bezbłędnemu parkurowi nie oddała już do końca zawodów. Zawodniczka ta wystartowała również na tym samym koniu w konkurencji ujeżdżenie i zajęła wysokie 6 miejsce.

W sumie w dyscyplinach jeździeckich województwo lubuskie zdobyło drużynowo 3 miejsce. Wyniki pozostałych zielonogórzan to w wkkw dużych koni: 7 m. – Grzegorz Łokieć na Marancie (ZKS Drzonków), 8 m. Agata Borzymowska na Delmie i 9 m. Małgorzata Haręzga na Okoniu (obie ZKJ Przylep). Ponadto w wkkw pony: 9 m. – Adrianna Chmiel na Nicei (ZKS), 11 m. Małgorzata Haręzga na Tenorze i 12 m. Anita Cierpisz na Very Topie (obie ZKJ).