Srebro Piotra Kaliszuka

Na Halowym Pucharze Polski Pony w skokach przez przeszkody, rozegranym w Jaszkowie k/Poznania, bardzo dobrze pojechali zielonogórscy jeźdźcy. Piotr Kaliszuk z ZKJ Przylep na Bolero przejeżdżając bezbłędnie dwa półfinały (110/110cm) i dwa nawroty finałowe (115/120cm) zdobył po rozgrywce ostatecznie srebrny medal, natomiast Małgosia Kowala z ZKS Drzonków na Domingo przejechała bezbłędnie dwa półfinały (90/90cm) oraz pierwszy nawrót półfinału, niestety na ostatniej przeszkodzie drugiego nawrotu finałowego (95cm) miała zrzutkę i ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Podczas zawodów Piotr Kaliszuk odebrał nominację do Kadry Narodowej na 2008 r. oraz puchar za zdobycie I miejsca w dwóch rankingach krajowych pony: łącznym i grupy D. W rankingu pony grupy C III miejsce zajęła Małgosia Kowala.

Zawody w Jaszkowie zakończyły sezon halowy 2007/2008, w którym na osiem startów w finałowych konkursach ogólnopolskich zawodów Piotr Kaliszuk triumfował sześciokrotnie (Jaszkowo, Nowa Wieś, Kalisz, Poznań, Kalisz, Nowa Wieś) i dwukrotnie zajął II m (Leszno i Jaszkowo – Halowy Puchar Polski). Teraz rozpoczyna się cykl startów międzynarodowych mających przygotować parę Piotr Kaliszuk – Bolero do Mistrzostw Europy rozgrywanych w lipcu w Szwajcarii. Planowane są wyjazdy Kadry Narodowej do Niemiec (Forst i Aach), Belgii (Lumen) i Austrii (Lamprechtshausen).