Obiekty

Klub dzierżawi od Aeroklubu Ziemi Lubuskiej stajnię i przyległy teren, na którym zbudowaliśmy halę jeździecką, zadaszone ognisko, małą halę do hipoterapii, pokoje gościnne i dwa wybiegi dla koni.

Stajnia

Posiadamy stajnię z boksami na 20 koni. Składa się z dwóch części – starej ze str ychem i pomieszczeniami socjalnymi oraz dobudowanej nowej. Przed stajnią jest plac otoczony metalowymi koniowiązami, gdzie czyścimy konie, jest miejsce na bezpieczny załadunek i rozładunek koni z transportu. W ostatnim czasie do hali dobudowaliśmy stajnię na 10 koni.

Utrzymanie porządku wokół stajni jest obowiązkiem każdego członka Klubu. Wszyscy klubowicze muszą co 2 tygodnie uczestniczyć w wieczornych wachtach, czyli karmieniach koni.

Hala jeździecka

Naszą chlubą jest hala jeździecka, która ma wymiary 13m na 60m i jest wystarczająca do prowadzenia jazd,czy rozegrania małych zawodów.
Do hali dobudowaliśmy małą widownię (na ok 25 osób), która służy również jako sala wykładowa. Na widownię prowadzi podjazd dla wózków. Można z salki zejść na halę przez podest, który jest pomocny w hipoterapii. Przez oszklone okna salki można przyglądać się zajęciom prowadzonym na hali lub oglądać życie na lotnisku.

Pokoje gościnne

Do hali jeździeckiej przylega 5 pokoi gościnnych z łazienkami i TV. W pokojach może zamieszkać do 22 osób.

Ognisko

Posiadamy również zadaszone ognisko, w którym organizujemy wszelkie imprezy oraz wynajmujemy grupom z zewnątrz.

Be the first to comment on "Obiekty"

Leave a comment